Zalety mailingu

Mailing to jednorazowa reklama docierająca na skrzynkę poczty elektronicznej. W przeciwieństwie do newslettera nie służy budowaniu relacji z klientem informuje o produkcie lub zachęca do zakupu, założenia konta, czy udziału w imprezie. Charakterystyczne cechy takiej wiadomości to duża grafika, zrównoważona ilość tekstu, skłanianie do podjęcia działania poprzez umieszczenie przycisku call to action (załóż konto, kup teraz, sprawdź itp.). Mailing dotyczący danego produktu pojawia się zazwyczaj tylko raz, kolejny będzie dotyczył już czegoś innego. By otrzymać taką wiadomość, internauta musi wyrazić zgodę podczas rejestracji na danym portalu. Ma oczywiście możliwość usunięcia swoich danych z bazy. Mailing pozwala na zawarcie wielu informacji i przekazanie ich potencjalnemu klientowi. Ułatwia również określenie grupy odbiorców, do których kierowane są wiadomości. Ważną zaletą jest też fakt, że prowadzenie tego typu kampanii nie wymaga zainwestowania dużych środków finansowych.

Charakterystyka mailingu

Jednorazowa reklama docierająca na skrzynkę mailową internauty nosi nazwę mailingu. Nieco inaczej niż w przypadku newslettery, ma za zadanie przekazać potencjalnemu klientowi informacje o produkcie lub zachęcić go do zakupu, założenia konta, czy udziału w imprezie. Tego typu wiadomość charakteryzuje się dużą grafiką, zazwyczaj niewielką ilością tekstu, oraz przekonywaniem do podjęcia działania poprzez umieszczenie przycisku call to action. Przybiera on różne formy, na przykład „załóż konto”, „kup teraz”, „sprawdź” itp. Mailing dotyczący jakiegoś produktu czy usługi pojawia się w skrzynce zazwyczaj tylko raz. W celu otrzymywania takich wiadomości, internauta musi wyrazić na nie zgodę w trakcie rejestracji na danym portalu. W razie potrzeby ma możliwość usunięcia swoich danych z bazy. Mailing umożliwia przekazanie klientowi wielu informacji. Ustalenie grupy docelowej jest proste, bowiem firma posiada bazę danych potencjalnych odbiorców. Duża zaleta to fakt, że prowadzenie tego typu kampanii nie wymaga zainwestowania dużych środków finansowych.

Kampania mailingowa

Mailing to nic innego jak jednorazowa reklama docierająca na adres e-mail internauty. W przeciwieństwie do newslettery nie służy budowaniu relacji firma-klient, ma za zadanie przekazać odbiorcy informacje o produkcie, zachęcić go do zakupu, założenia konta, wypełnienia formularza. Ważne jest też zachęcanie do działania poprzez umieszczenie przycisku call to action. Jego najczęstsze formy to „załóż konto”, „kup teraz”, „sprawdź” itp. W trakcie rejestracji na wybranym portalu, użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie tego typu wiadomości. Jeżeli tego chce, może zrezygnować z tej opcji i usunąć swoje dane z bazy. Mailing dotyczący jakiegoś produktu czy usługi pojawia się w skrzynce zazwyczaj tylko raz. Największe zalety opisywanego rozwiązania to: • Możliwość przekazania odbiorcy wielu cennych informacji, • Niskie koszty prowadzenia kampanii tą metodą, • Łatwe sprecyzowanie grupy docelowej.

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Licytacje.tv Sp. z o.o.
ul. Kołłątaja 1
87-162 Lubicz Górny
P: (+48) 510 866 550
NIP: 879-267-39-82
KRS: 0000511553
Wyślij do nas maila

Albo odwiedz nasze profile społecznościowe

© 2017 Licytacje.tv Sp. z o.o.