Banery reklamowe

Banery reklamowe to bardzo popularna forma promocji w internecie. Zetknął się z nimi każdy internauta, mają więc ogromny zasięg. To wraz z faktem, że można dopasować ich rozmiary do potrzeb sprawia, że dają wiele ciekawych możliwości. Należy jedynie pamiętać by, baner posiadał jasno sprecyzowany przekaz podkreślony rzucającą się w oczy grafiką lub tekstem skłaniającym do podjęcia działania. Jeżeli przekaz trafi do potencjalnego klienta, ten kliknie w odnośnik i trafi na stronę docelową. Znajdzie tam produkty lub usługi, których poszukiwał. To olbrzymia zachęta do tego, by dokonał zakupów. Zatem banery są narzędziem, dzięki któremu dana firma może zwiększyć swoje obroty lub zareklamować działalność. Banery można umieścić na serwerach reklamowych, których jest naprawdę dużo. Warto też dodać swoją reklamę na różnych forach czy też witrynach skupiających osoby, do których skierowana jest oferta firmy.

Zalety banerów reklamowych

Jedną z najpopularniejszych form promocji w sieci są banery. Można dopasować je do potrzeb każdej firmy. Występują w różnych rozmiarach, są bardzo łatwe w projektowaniu, co znacznie ułatwia pracę. Podstawową zasadą jest to, by baner posiadał jasny komunikat, najlepiej zachęcający do wykonania jakiejś czynności, na przykład zarejestrowania się w witrynie. Teksty należy wzbogacić o przyciągającą uwagę grafikę. Baner, który zwrócił uwagę po kliknięciu odsyła użytkownika do strony docelowej. Można to wykorzystać do prowadzenia bezpośredniej sprzedaży. Klient trafi na przykład do sklepu internetowego, gdzie dokona zakupów. Jednym z miejsc, gdzie można zamieścić baner jest serwer reklamowy. To jednak nie wszystko, z tego typu reklamami należy docierać bezpośrednio do konsumentów. Warto więc postarać się o zamieszczenie baneru na stronach odwiedzanych przez przedstawicieli grupy docelowej wybranej przez daną firmę.

Baner reklamowy i jego zalety

Banery reklamowe są od lat obecne w internecie. Pojawiają się w różnych formatach, to pozwala na dopasowanie ich do prowadzonej kampanii. Ich zaprojektowanie jest proste i co bardzo ważne - tanie, nie trzeba inwestować w to wielu środków. Każdy baner musi przyciągać uwagę jasno sprecyzowanym przekazem. Składa się na niego tekst zachęcający do podjęcia działania oraz chwytliwa grafika. W ten sposób można skłonić internautę, by kliknął w odnośnik. Zadaniem baneru jest przyciągnięcie uwagi i po kliknięciu odesłanie użytkownika do strony docelowej. Zatem jest to doskonałe narzędzie do prowadzenia bezpośredniej sprzedaży. Baner skieruje klienta do miejsca, gdzie będzie mógł dokonać szybkich zakupów. Gdzie najlepiej zamieszczać banery reklamowe? Po pierwsze istnieją specjalne serwery reklamowe, kolejne miejsca to witryny odwiedzane przez osoby należące do wybranej przez firmę grupy docelowej.

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Licytacje.tv Sp. z o.o.
ul. Kołłątaja 1
87-162 Lubicz Górny
P: (+48) 510 866 550
NIP: 879-267-39-82
KRS: 0000511553
Wyślij do nas maila

Albo odwiedz nasze profile społecznościowe

© 2017 Licytacje.tv Sp. z o.o.